Для довідки: Depositphotos – №5 у світі серед аналогічних платформ за розміром бази контенту, яка складає більше 47 мільйонів унікальних файлів: фотографій, графіки та відео. Загальна оцінка вартості компанії у березні цього року перевищила $80 млн.

Понад 260 спеціалістів працюють у офісах компанії у США, Україні, Італії, Польщі, Росії, Великобританії, Іспанії, Німеччини та інших країнах. Найбільший за чисельністю працівників офіс – у Києві.

Виручка Depositphotos в 2015 році склала близько 450 мільйонів гривень, експортна частка – 99%.

Незакінчена освіта

– Я серійний підприємець і моя освіта закінчилося на третьому курсі університету Демидова. Сьогодні можна говорити, що відсутність освіти – це тренд . І навіть є теорія, що освіта підприємцю не потрібна. Я не вірю в це. Я вважаю, що освіта дуже важлива, але у мене сталося саме так. Тоді було цікавіше возити речі на продаж у Польщу, а потім в Китай.

Шлях в ІТ

– Після продажу спортивних костюмів, ми відкривали клуби і влаштовували дискотеки. Але в один прекрасний момент я звернув увагу на комп'ютер, який власне завжди був вдома. Усвідомлення, що комп'ютер, може приносити великі прибутки, прийшло не одразу.

Інтернет був і можна вже було поставити певні питання. "Як заробити гроші" – було серед цих питань. І інтернет відповідав на це питання.

– І мені було дивно: ось стоїть комп’ютер, ось шнур і розетку. Але як з цього можна заробити гроші? Усвідомлення цього – це казкове враження в моєму житті. Коли розумієш, що ти можеш заробляти гроші прямо на власній кухні.

Гроші "з розетки"

– Перші зароблені гроші – це було 30 доларів. Я тоді зробив сайт, на якому транслювалася реклама Pepsi. Я усвідомлював, що я їх заробив в коробці, у власному комп’ютері. І коли ти це розумієш, то життя повністю змінюється. Я зібрав свій комп’ютер в валізу і поїхав з країни, бо я розумів. що можу працювати будь-де. Я поїхав на Кіпр. На той час ми побудували там серйозну трафікову біржу.

Перші спроби

– На Кіпрі я заробив свої перші гроші, так би мовити, "свій перший мільйон". Але цей проект швидко набрид. Після цього я повернувся в Україну. Я тут шалено закохався і залишився назавжди.

Саме в Україні я почав будувати інтернет-імперії, але поки тільки в голові. Ми зробили свій перший файлообмінник – Depositfiles.

– Ми думали, що ми змінюємо світ. Ми робили цифрову епоху. Ми вважали. що обмінюватися файлами може будь-хто, а отже виробники контенту не повинні мати до нас жодних претензій. Єдине чого нам бракувало, так це розуміння, як з цього можна заробити гроші. Бізнес-моделі не було, але була колосальна кількість трафіку.

За два роки ми були в ТОП-10 світових сайтів і відчували себе дуже сильними медійно.

– Через чотири роки я продав цей бізнес. Це було вчасне і правильне рішення.

Створення Depositphotos

– Але якби не було Depositfiles, то можливо не було би й Depositphotos.після продажу потрібно було чимось займатись. Над створення Depositphotos працювала вже перевірена команда програмістів. Це дуже сильні люди, діаманти української ІТ-сфери. Вони працюють зі мною і зараз.

Ідея Depositphotos належить моїй дружині. Вона фотограф. Коли я розглядав приклади фотобанків, то виявилось, що вона з ними вже працювала і продавала їм свої роботи.

– І ми вирішили створити і власний фотобанк. Проект почався з двох людей. TMT Investors інвестували в нас великі гроші. Але мені не було страшно їх брати, тому що я відчував, що все вийде.

– В 2012 році Depositphotos стала лідером за динамікою зростання серед фотобанків у світі. А восени 2012 року кількість файлів у колекції Depositphotos перевищила 10 мільйонів. В 2015 році в нас вклав 4 мільйонів ЮБРР. Ми єдина ІТ-компанія в яку вони інвестували гроші і я цим дуже пишаюсь.

Поради початківцям

– Я би порадив прокинутися. Потрібно бути продуктивними. По-друге, я би порадив набратися терпіння. По-третє, вірити в себе, своїх близьких і слухати свою інтуїцію. Потрібно підходити до своєї роботи дуже якісно.

Більше – дивіться у програмі.

Читайте також: Як українець за допомогою мінеральної води став мільйонером