Україна зараз у дуже непростому становищі, але це Apple, що розпочинає свій шлях у гаражі, заявив Володимир Зеленський.

Цікаво: Керівництво НАТО їде до України: відома програма візиту

Головні тези з виступу Володимира Зеленського

Про війну на Донбасі

Президент заявив, що зараз Україна підіймається і рухається вперед, але ці кроки є повільними та невпевненими.

"Ми маємо один важкий тягар – це війна. Припинення війни та повернення усіх українських територій – наше головне завдання. Ми знаємо, що зробити це можна одним шляхом – дипломатичним", – заявив Зеленський.

За його словами, для цього Україна повинна мати сильну позицію і підтримку, бути державою, яку поважають і до якої дослухаються, бути процвітаючою, незалежною та успішною країною.

Саме такою повинна стати Україна, саме цього зачекалися усі її громадяни. Саме тому я пішов у політику і, власне, саме тому сьогодні я тут. Ба більше, я впевнений, що саме тому сьогодні і ви тут,
– підкреслив президент.

Резюмуючи, він наголосив, що мир в Україні – це запорука безпеки і стабільності в Європі та у світі, а успіх України – це і їхній успіх.

Про економічне зростання України

Володимир Зеленський наголосив, що успіх України неможливий без стабільного економічного зростання на рівні щонайменше 5%-7% щороку.

"Це дійсно амбітне завдання, для вирішення якого потрібне масштабне залучення інвестицій. Цей форум має стати відправною точкою у цьому процесі. Усі небайдужі можуть стати безпосередніми учасниками у відновленні Донбасу та народженні нової України", – наголосив глава держави.

Цікаво: "Приватбанк" не будуть повертати колишнім власникам, – Зеленський

Крім того, він розповів про пріоритетні плани нової влади, через які варто інвестувати в Україну:

  • Рівні та єдині правила гри для бізнесу:
    мовиться про єдині правила для великого, середнього та малого бізнесу як українського, так і іноземного. За словами Зеленського, тільки чесна конкуренція дозволяє будувати процвітаючу економіку;
  • Подолання корупції та ефективна робота правоохоронців:
    цей крок є необхідним для запровадження єдиних правил гри для бізнесу. Для цього здійснюються чистки у ГПУ, реформа СБУ та підтримка повної незалежності САП, НАБУ і ДБР;
  • Зміни до законодавства:
    для покращення ефективності роботи правоохоронців та активізацчії боротьби з корупцією ухвалено ряд законопроєктів та постанов уряду. Зеленський підкреслив, що для того, аби робота правоохоронців не була марною, має відбутися справжня реформа судової системи;
  • Запуск Вищого антикорупційного суду:
    президент заявив, що корумповані суду лякають інвесторів не менше, ніж постріли на Донбасі;

Про ліквідацію та націоналізацію банків

Зеленський підкреслив, що внаслідок фінансової кризи з ринку було виведено близько 100 банків, а "ПриватБанк" націоналізовано. Володимир Зеленський пообіцяв, що у кожній з цих справ захищатиме виключно інтереси України.

Я дуже хочу звернутися до всіх, хто розповсюджує чутки, буцімто хтось з команди президента хоче повренути колишнім власникам їх банки – ні, це не правда,
– заявив президент.

Володимир Зеленський на інвестфорумі у Маріуполі: дивіться фото

Про ефективну роботу нової Верховної Ради

Глава держави зазначив, що лише за 2 місяці роботи нова Верховна Рада ухвалила близько 40 законопроєктів, частину з яких бізнес і міжнародні партнери очікували протягом років.

"Зокрема мовиться про законопроєкт про концесії, який розблокує значні інвестиції в інфраструктуру нашої держави. Ми зменшуємо роль держави в економіці там, де вона не є ефективною. Приватизація, дерегуляція, держава у смартфоні – усі ці ініціативи дозволять бізнесу розправити крила та дихати на повні груди", – переконаний президент.

До слова: Де Зеленський візьме гроші на відбудову Донбасу: заява Корнієнка

Володимир Зеленський також підкреслив, що уряд вже подав законопроєкт щодо запровадження вільного ринку землі, що дасть поштовх агропромисловому сектору, залученню інвестицій та сучасних технологій.

"Дехто звинувачує нас у поспішному ухваленні рішень та говорить про турбо-режим роботи. Я дуже радий, адже краще рухатися швидше, навіть допускаючи незначних помилок, які завжди можна виправити замість того, щоб тупцювати на місці", – пояснив гарант.

Про пріоритетні напрями роботи

Володимир Зеленський, зокрема, виділив декілька пріоритетів роботи нової влади протягом найближчого часу:

  • продовження євроінтеграції;
  • податкову реформу;
  • викорінення тиску на бізнес з боку првавоохоронців;
  • велика приватизація;
  • створення ефективних правил роботи на енергетичних ринках;
  • спрощення ведення бізнесу шляхом прибирання обмежень у веденні трудових відносин та руху капіталу.

Про економічні досягнення

Президент підкреслив, що у другому кварталі 2019 року Україна показала 4,6% росту реального ВВП, а міжнародні організації сутттєво покращили свої прогнози щодо економічного зростання України у 2020 році.

"Україна піднялася на 7 позицій у рейтингу Doing Business. Це ж радісно. Міжнародні агенції підвищили наш кредитний рейтинг та змінили прогноз на стабільний і позитивний", – підкреслив Володимир Зеленський.

Він також зазначив, що Національний банк України знизив облікову ставку одразу на 1%, що є важливим сигналом, який свідчить про сповільнення інфляції та сприятиме здешевленню позикових коштів.

Україна стає дійсно стабільним та передбачуваним ринком з можливостями для розширення бізнесу. До дайте до цього всього сприятливі погодні умови, вигідне географічне розташування, невичерпні господарський та індустріальний потенціал і неймовірно працьовитих і талановитих людей,
– наголосив глава держави.

Про власну мету

Володимир Зеленський заявив, що його метою є те, аби Україна була у світових підручниках поряд з кейсами Японії, Південної Кореї та Сингапуру.

"Тому запрошуємо усіх долучитися до цієї української мети", – сказав президент України.

Дивіться включення з інвестиційного форуму в Маріуполі:

Меморандум про покриття всієї України мобільним зв'язком та мережею Інтернет

Після свого виступу Володимри Зеленський та представники компаній-мобільних операторів підписали меморандум щодо покриття всієї території України мобільним зв'язком та мережею Інтернет.

Під меморандумом поставили свої підписи:

  • Олексій Гончарук – Прем'єр-міністр України;
  • Борис Акулов – президент компанії "Інтернаціональні комунікації";
  • Ольга Дейнега – директор корпоративного управління "Vodafone Україна";
  • Ісмет Язиджі – директор компанії LifeCell;
  • Олександр Комаров – президент компанії "Київстар".

Виступ Зеленського на інвестиційному форумі: дивіться відео