Газова голка

– Газова залежність України від Росії дійсно знизилась. Я вважаю, Україна може стати повністю незалежною, якщо налагодить власний видобуток газу. У свою чергу Росія втрачає газовий ринок в Україні. Але найгірше, що ми втрачаємо європейський ринок. Сьогодні Європа купляє скраплений газ у Катару, аби тільки не залежати від Росії.

Коли Путін піде росіянам прийдеться довго розхльобувати наслідки його правління.

Кінець Путіна

У тій ситуації, що складається в Росії, в економіці та політиці, я вважаю, що Путін піде раніше, ніж пізніше.

Критичним для Путіна буде 2017 рік.

Тоді пройдуть парламентські вибори в Росії, зміниться президент у Сполучених Штатах. Тоді економічні складності досягнуть свого максимуму. Україні пережити ці два роки до зміни влади в Росії допоможуть реформи, зокрема у енергетиці.

Реформи в Україні

– Головна проблема полягає у тому, що в Україні я не бачу стратегії зростання економіки. Підприємці мають розуміти куди рухається уряд, щоб не було непередбачуваних кроків, таких як стрімке зростання податків.

На місці українського уряду – я б поставив для українських видобувачів газу 0 % податків.

– Зараз мало зроблено для того, аби Україна отримала інвестиції, крім того багато речей погіршують інвестиційний клімат для тих грошей, які в Україну вже прийшли. Зростання тарифів, що зараз відбувається в Україні – це перекладання проблем галузі на плечі громадян. Це – несправедливо.

США

– Ідея допомагати Україні є популярною в США, про це говорять американські ЗМІ. Це розуміє більша частина американської еліти. У той же час Барак Обама і його оточення вважає, що у питаннях надання летального озброєння потрібно бути набагато обережнішими.

Зустріч у Сочі Керрі та Путіна

– Джон Керрі особисто відповідає за урегулювання конфлікту з Іраном. Для США – це головне завдання. Без чіткої позиції Росії конфлікт між цими двома країнами уявити важко. Загалом ці перемовини для України є неприємним сигналом. У США хочуть, аби конфліктом на Донбасі займалися європейці, які у свою чергу не мають спільної позиції через різність інтересів.

Плани Путіна

– Важко сказати: чи Путін піде далі. Він приймає рішення виходячи з ситуації, а не зі стратегічного бачення. Він продовжуватиме дестабілізувати ситуацію в Україні, щоб люди тиснули на уряд і згодом його повалили. Він буде робити до того моменту, поки не з’явиться уряд, який вимовить: "Ми хочемо товаришувати з Росією". Це дасть Путіну підстави сказати росіянам, що вони перемогли.