Новинка виставки — автоматизовані тактичні оператори, що швидко їздять бездоріжжям, уміють вести розвідку та знешкоджувати бомби. Такий самий робот першим роздивлявся АЕС у Фукусімі після вибуху.

Ця техніка американська. Але закордонних стендів на виставці "Зброя та Захист" не так вже й багато. Більшість — вітчизняні новітні розробки. Від цієї радіо-локаційної станції - не заховаються навіть "стелси".

Станція здатна виявляти повітряні об'єкти на відстані в 400 кілометрів. Механізм фіксує не тільки великі літальні апарати, типу літаків, але й безпілотні пристрої,
— пояснює заступник голови правління "Укрспецтехніка" Михайло Прохоренко.

Тут представлений пристрій, здатний глушити сигнал техніки системи GPS та ГЛОНАСС. І не лише навігатори, з якими українськими теренами блукають псковські десантники, а й безпілотники. Раніше такі були лише у росіян, тепер і ми не відстаємо.

Найбільше новинок представив державний концерн "Укроборонпром". Готових проектів безліч. Очікують лише на замовлення. І вони надходять. У Міністерстві оборони обіцяють кошти на виробництво танку "Оплот".

Хоча цей танк вважається найкращим у світі, на озброєнні української армії його й досі нема. "Оплот" вигідніше експортувати, ніж використовувати у зоні АТО. Ціна одного такого "монстра" — 5 мільйонів доларів. Зараз у Харкові виробляють партію танків для армії Таїланду.

Утім спеціалісти вважають, що війна майбутнього за безпілотниками.

Представлено декілька моделей. Основна — розвідувальний літак "Лелека 100", що здатен пролітати до 20 кілометрів. В останній його версії присутній механізм, що дозволяє літати в умовах заглушення систем орієнтування,
— розповідає пілот та конструктор полку "Дніпро-1" Роман Коваленко.

Особливе місце цьогоріч займають стенди військових та волонтерів, які одразу тестують новітню продукцію в зоні бойових дій. Їм не потрібні жодні тендери та державні замовлення, аби будувати сильну та обороноздатну українську армію.

Автор — Олексій Годзенко.