Якщо російську сторону турбує підписання Угоди про асоціацію – було б логічно, мабуть, вводити імпортні мита на всі види продукції. Вони вводять мита на ті види продукції, які ніби-то не критичні для Росії, – сказав Лапа.

Також він розповів, що, якщо говорити про перспективи для України, то для різних галузей вони можуть бути різними. Зокрема, Україна досить багато експортує в РФ такі види продукції як соєві, боби, рослинні олії – це продукція, яка торгується на світовому ринку в великих обсягах, і знайти альтернативні ринки збуту можна без особливих проблем. Можливо, буде дещо нижчою ціна, але не критично.

Урожай зерна буде близьким до рекордного. Очікується, що це буде близько 60 млн тонн, а внутрішнє споживання в Україні – 27 млн тонн, тобто, це позначається більшою мірою на обсягах експорту, – повідомив генеральний директор "Українського клубу аграрного бізнесу".

Він додав, що досить серйозно прив'язана до валютного кошика та продукція, яка імпортується. Вже подорожчала риба, морепродукти, цитрусові. Певною мірою подорожчали продукти переробки зерна, тому що зерно ми експортуємо.

Той формат рішень, який опрацьовувся останнім часом, це продовження режиму так званих автономних торгових преференцій, це одностороннє відкриття ринків Євросоюзом. З точки зору наших виробників, це досить вдале рішення. Ми отримаємо можливість експорту в ЄС за зниженими митами або взагалі безмитно, і натомість, поки що не відчуваємо конкуренції з боку європейської продукції, – зазначив Лапа.

Далі – дивіться у відеосюжеті.