Virgin Galactic, яка публічно торгується, але при цьому належить британському мільярдеру Річардові Бренсону, а її головою є Чамат Паліхапітія (Chamath Palihapitiya), заявила в понеділок, 22 червня, про підписання угоди "Space Act Agreement" з Космічним агентством імені Ліндона Джонсона NASA, повідомляє CNBC. Зокрема, Агенція Джонсано керує програмою підготовки космонавтів у Х’юстоні.

Після оприлюднення цієї інформації акції Virgin Galactic зросли в ціні на 15,9%, досягнувши 17,39 долара за одну штуку.

До теми: Не SpaceX єдиною: 4 компанії аерокосмічної галузі, в акції яких вигідно вкласти гроші

Деталі угоди між Virgin Galactic і NASA

Отож, згідно з угодою, компанія Річарда Бренсона повідомила, що працюватиме над розробленням "приватної програми польотів космонавтів на орбіту". Цей проєкт буде аналогом ініціативи, яка передбачала підготовку туристів до комерційних рейсів Virgin Galactic.

У Virgin Galactic стверджують, що космічні місії варіюватимуться "від приватних експедицій до наукових досліджень, що підтримуватимуться урядом".

Ми раді співпрацювати з NASA. Це дасть змогу нам використовувати як нашу платформу для космічних польотів, так і запропонувати власну навчальну стратегію для таких польотів NASA та іншим агенціям,
– заявив генеральний директор Virgin Galactic Джордж Уайтсайдс.

Керівник NASA Джим Брайденстайн заявив на своїй сторінці в Twitter, що на цьому тижні космічна агенція детальніше повідомить про те, з якою метою організацію використовуватиме суборбітальні рейси.

Що відомо про космічні польоти Virgin Galactic

Співпраця з NASA є окремою ініціативою і не стосується основного бізнесу Virgin Galactic. Адже, як відомо, компанія планує здійснювати короткі пасажирські польоти в космос, і, таким чином, розвивати космічний туризм.