Станом на 8:25 за київським часом, вартість нафти Brent становила 36,87 долара за барель, а нафта WTI торгувалась на рівні 33,27 долара за барель. Про це повідомляє Ліга.Бізнес із покликанням на дані Investing.com.

Читайте також: Обвал на біржах: що варто знати про масштабне падіння фондових ринків

За результатами попередніх торгів, ціна на нафту Brent становила 34,36 долара, а на WTI – 31,13 долара.

Аналітики зазначають, що стабілізація на ринку нафти може бути тимчасовою. Якщо Саудівська Аравія вирішить збільшити обсяги видобутку сировини, тоді, можливо, ціни знову обваляться.

За словами аналітиків Citigroup, вартість нафти може знову досягти позначки нижче 30 доларів.

Цікаво: Як компанії у США допомагатимуть працівникам, які перебувають у самоізоляції через коронавірус

Виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства Фатих Бірола стверджує, що нинішня ситуація на ринку нафти немає прецедентів за всю історію цієї галузі.

Різке зниження цін на нафту може стати і вигідним для низки країн, зауважили аналітики.

Нагадаємо, у понеділок, 9 березня, вартість нафти знизилася до 27 доларів за барель, що стало найбільшим падінням з 1991 року. Різке падіння цін нафти відбулося внаслідок розпаду союзу між Росією і Саудівською Аравією після зустрічі ОПЕК, що відбулася у Відні у п’ятницю, 6 березня.

Ринок лихоманило впродовж попереднього тижня:

  • Так, перед першим зібранням країн-учасників ОПЕК вартість нафти збільшилася на 1%.
  • Однак уже на наступний день, 6 березня, ціни на сировину різко знизилися.
  • Упродовж минулого тижня Brent і WTI знизилися на 2% в ціні. Окрім того, опустилася вартість нафтових контрактів на найближчий місяць на Міжнародній енергетичній біржі Шанхаю. Зокрема, у п'ятницю, 6 березня, вона знизилася на 4,2% до 358,1 юаню за барель.
  • Також ціни на нафту потрапили під вплив ведмежої тенденції (почали знижуватися) внаслідок спалаху коронавірусу. Внаслідок поширення вірусу знизився попит на сировину. Адже виробничі потужності Китаю тимчасово призупинилися через введення владою карантину.