Попри пандемію коронавірусу, статки 400 найбагатших китайців зросли на 64% упродовж року, досягнувши 2,11 трильйона доларів, про що повідомляє американське видання Forbes.
Стратегічні дії: Компанія Воррена Баффета викупила власні акції на рекордну суму: як пояснює це рішення мільярдер
Рейтинг найбагатших китайців
Упродовж одного року зросло і мінімальний розмір статків, необхідних для того, щоб потрапити до рейтингу найбагатших китайців. Зокрема, цей показник збільшився з 1 мільярда доларів до 1,55 мільярда доларів.
Такий різкий стрибок розміру сукупних статків жителів наближає Китай до того, що держава, перевершивши США, може стати лідером з погляду обсягу капіталу, зосередженого у власності місцевих мільярдерів. До рейтингу найбагатших людей Китаю потрапило 68 нових учасників, тоді як до американського списку – тільки 18 осіб.
Китайці-мільярдери: лідери рейтингу Forbes
На першому місці списку знаходиться засновник китайського гіганта електронної комерції Alibaba Джек Ма, статки якого зросли на 72%, досягнувши 65,6 мільярда доларів. Капітал мільярдера збільшувався переважно на тлі довгоочікуваного IPO Ant Group – дочірнього фінтех-підрозділу Alibaba. Однак, як відомо, вихід компанії на фондовий ринок було зупинено.
Друге місце рейтингу очолює Ма Хуатен – генеральний директор китайського телекомунікаційного гіганта Tencent, що володіє популярним месенджером WeChat. Статки бізнесмена зросли на 53% упродовж року – до 55,2 мільярда доларів.
Цікаво: Хто може конкурувати з космічним бізнесом Ілона Маска: 3 найбільш перспективні компанії
Третя позиція належить Чжуну Шаньшаню, який керує виробником води Nongfu Spring. Компанія стала публічною у вересні цього року. Окрім того, бізнесмен очолює фармацевтичне підприємство Beijing Wantai Biological Pharmacy, IPO якого відбулося ще у квітні. У результаті статки Чжуна Шаньшаня збільшилися на 52 мільярдів доларів – до 53,9 мільярда доларів. У вересні Чжун на невеликий час навіть став найбагатшою людиною Китаю.