УКР РУС
18 лютого 2015, 20:54
2

Шимків: умови МВФ потрібні не Фонду, а українському суспільству

Про процес реформ, допомогу МВФ та інвестиційну привабливість України у студії Телеканалу новин "24" розповів заступник голови Адміністрації Президента з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ Дмитро Шимків.

Про процес реформування

За його словами, не заважаючи на складну ситуацію в Україні, керівництво держави знаходить час для просування процесу реформ.

"Національна рада реформ повинна була засідати минулої п’ятниці. Але так склалися обставини на фронті, що довелось перенести засідання на вівторок. Коли відбувалися події навколо Дебальцевого, Президент тримав цю ситуацію на контролі, постійно здійснював міжнародні дзвінки. В зв’язку з цим стояло питання чи ми проводимо засідання, адже безпека держави більш пріоритетна. Незважаючи на це, Президент, Прем’єр виділили час і ми провели засідання, ми обговорили кілька важливих питань", — розповів Шимків.

Про допомогу МВФ

Він також наголосив, всі розуміють, що кошти, які надасть МВФ – Україні життєво необхідні. При цьому ті умови, які висуває Фонд – це не зобов’язання, а навпаки допомога.

Умови МВФ потрібні не Фонду, а українському суспільству. До прикладу, реформування управління державними підприємствами. Більшість цих підприємств – збиткова. Натомість аналогічні підприємства закордоном прибуткові,
— наголосив Шимків.

Про боротьбу з корупцією

Він зазначив, боротьба з корупцією — складний і тривалий процес, адже корупційні схеми вибудовувались роками із залученням закордонних фахівців та організацій. Тому ці схеми дуже складні для викриття.

Інтестиції в Україну

Шимків також спрогнозував основні напрямки іноземних інвестицій.

"Ми побачимо інвестиції в “Укртелеком”, в аграрний сектор і переробну промисловість, видобувну галузь (газ, нафта, руда — ми маємо значні запаси цього)",— наголосив заступник голови АП з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ.

Він додав, вже сьогодні Україну як об’єкт для інвестицій розглядають американці, британці, а також скандинавці.