Як розповів експерт, згадуючи який курс гривні був у 1996 році, коли її запроваджували, то простежується чітка тенденція до девальвації національної валюти.

Спроби боротися з девальвацією адміністративними заходами, заявами уряду – це говорить про несерйозність справ. Коріння девальвації лежить в платіжному балансі – це український імпорт і експерт. Минулого року ми купити на 16,4 млрд більше ніж продали, - розповів Сугоняко.

Він наголосив, якщо на сьогодні ми не можемо збільшувати експорт, адже ситуація на Сході та складна економічна ситуація, не дають цього зробити, то Україні необхідно скорочувати імпорт.

До прикладу, чи треба нам імпортувати на 1,3 млрд гривень продуктів харчування – це сума за останні півроку. І йдеться про продукцію, яку виробляють українські підприємства м'ясо і м’ясні продукти, тютюнові вироби зерно тощо, - наголосив експерт.

Необхідно вступати в переговори з СОТ, вважає Олександр Сугоняко. Звичайно, СОТ в цьому не зацікавлені, але це необхідно Україні.

Треба пояснювати іншим представникам СТО в якій скрутній ситуації зараз Україна. Також треба говорити з країнами, які бояться агресії Путіна і ввели санкції проти Росії, щоб вони цю продукцію замінювали українськими товарами, особливо продукція АПК ,- наголосив експерт.

"Курс – це співвідношення попиту і пропозиції долара на українському ринку. За пропозицію цієї валюти відповідає Кабмін – як він організував зовнішньоекономічну діяльність, баланс експорту і імпорту", - заявив експерт.

Читайте також: Яценюк переконаний в стабілізації курсу гривні

Він додав, що сьогодні український уряд майже не займається українською економікою.

Не можна постійно покладатися на допомогу від МВФ. Кредити ти не можуть постійно вирішувати проблеми України, - наголосив Сугоняко.