В Україні зросла кількість іноземних вкладень в ОВДП: прибутковість держактивів перевищила 12%
За підсумками первинних аукціонів експерти зафіксували приріст вкладень іноземних структур в український внутрішній борг вперше з лютого 2020 року.
ОВДП купив один з муніципалітетів, також нерезиденти тепер знову вкладаються. При цьому прибутковість річних гривневих паперів перевищила 11%, а 5-річних — 12%. Про це повідомив координатор Експертної платформи НБУ Андрій Блінов у Facebook.
Цікаво Starbucks планує відкрити ще понад 20 тисяч кав’ярень: що про це відомо
У той же час міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що на початку нового року Україна зможе позичати гроші на більш вигідних умовах. За його словами, подорожчання в кінці року позик на ОВДП є тимчасовим.
Що таке ОВДП?
Це облігації внутрішньої державної позики (тобто так звані урядові боргові акції,вкладення з яких держава може використовувати). До слова, на ОВДП припадає 38% всього державного боргу України з обсягом понад 2,3 трильйони гривень.
Незважаючи на активізацію іноземців, серед власників ОВДП найбільше саме банків. Днями вона перевищила 50% в загальному обсязі ринку, в той час питома вага внутрішніх облігацій залишається в межах 20%.
До слова, раніше Мінфін залучив до бюджету майже 16 мільярдів гривень від розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Результати цього аукціону стали одними з найбільших у 2020 році і за досить високими ставками.
Частину держоблігацій викупили нерезиденти. За даними НБУ 10 грудня обсяг ОВДП у їхньому портфелі збільшився до 76,1 мільярдів гривень.