Обсяги агровиробництва та ціни

— Україна виробляє в 2,5 рази більше продуктів, ніж споживає. Хоча в нас цього літа були складні погодні умови.

Є певні спекуляції на ринку із цінами. Особливо це стосується цукру. Скоріше за все, тут має місце зговір серед виробників. За нашими оцінками, виробництво цукру на 300 тисяч тонн буде більше, ніж потрібно для забезпечення потреб ринку. Тож ціни необґрунтовано підвищують деякі мережі.

— Маніпуляції були і з картоплею. Україна зібрала її втричі більше, ніж потрібно для забезпечення потреб. Враховуючи те, що наш основний експортний ринок у цьому аспекті — Росія — заблокований, і пішло переорієнтування на інші країни, маємо достатньо кількість цього продукту в країні. Єдина проблема тут — брак сховищ.

Проблеми агросектору

— В аграрному секторі є певні проблеми. Але держава не може фінансувати їхнє вирішення. Ми наразі йдемо шляхом дерегуляції ринку, демонструючи інвесторам, куди саме варто вкладати кошти.

Українська земля в 2,5 рази менше проінвестована, ніж європейська.

— Але навіть зараз є вже певні кроки. Після американського саміту за інвестиціями ми вже нарахували більше півмільярда підтверджених капіталовкладень. При чому, вкладають бізнесмени в різні галузі: насіннєвий бізнес, портова логістика, агровиробництво тощо.

Перспективи розвитку вітчизняного сільського господарства

Українська аграрна промисловість якісно покращується із кожним роком. Але для великих досягнень треба мати заможних селян і ринки, на яких їхню продукцію можна продавати.

— Ми зараз відкриваємо багато ринків: Саудівська Аравія, Ізраїль, Китай. І та обставина, що, незважаючи на посуху та проведення АТО, ми зібрали 59 мільйонів тонн урожаю, демонструє всьому світу нашу успішність.