На думку президента об'єднання "Металургпром" Олександра Каленкова, закон зіграє важливу роль у відновленні промисловості України.

"Даний закон дуже корисний для України, оскільки ми самі відчуваємо гострий дефіцит металобрухту. Судіть самі: у 2015 році Україна поставила антирекорд за останні 10 років, з країни було вивезено понад 1,2 млн тонн цієї стратегічної сировини. При цьому дефіцит брухту всередині країни склав 0,86 млн тонн. Українські металурги були змушені знижувати потужності, а частина підприємств і зовсім опинилася на межі закриття, оскільки подорожчання продукції (через заміну брухту більш дорогим чавуном Ред.) призвело до втрат конкурентоспроможності на світовому ринку", заявив Каленков.

На думку голови асоціації, ключовим фактором прийняття закону стала продержавна позиція його ініціаторів.

"Олег Ляшко і Радикальна партія не тільки стали одними з ініціаторів закону вони домагалися його прийняття, зверталися до влади з листами, пояснювали всім важливість закону, вимагали його підписання під час технічної затримки. Якщо абстрагуватися від політики, то треба визнати захищаючи інтереси ГМК, депутати захищали інтереси держави. Назву тільки один факт: гірничо-металургійний комплекс України і пов'язані з ним галузі приносять країні третину її валютної виручки, що прямо впливає на стабілізацію курсу гривні. Відрадно, що Президент, підписавши цей Закон, повідомив суспільству, що розуміє проблеми промисловості і готовий допомагати знаходити їх вирішення", сказав Олександр Каленков.

Нагадаємо, закон також скасовує реєстрацію контрактів на експорт брухту чорних металів.