Зокрема депутат прокоментував розслідування програми "Схеми", в якому стверджується, що нібито пов'язана з депутатом Недавою фірма заробляє на токсичних відходах, незважаючи на анулювання ліцензії, де вказав на замовний характер матеріалу.

"У статті лише припущення і спотворення... Усі звинувачення цього горе-розслідування базуються на тому, що у мене був помічник, а він є засновником фірми, яку хоче добити Мінприроди. Автори чомусь сором'язливо забули, що саме завдяки зусиллям Мінприроди паралізований весь сектор утилізації небезпечних відходів. Пан Семерак і його оточення видають ліцензії в ручному режимі", – написав депутат.

Зазначимо, раніше депутат Недава заявляв, що Мінприроди відстоює інтереси фіктивних "фірм-метеликів", які не мають матеріальної бази, відповідного обладнання і кваліфікованого персоналу для обробки та знешкодження небезпечних відходів, звинувачує його в лобізмі.

"Я дійсно захищаю інтереси реально діючих підприємств, що працюють у сфері поводження з відходами, і які звернулися до мене як до заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Я дійсно був на цих підприємствах і бачив, як вони працюють. Саме такі організації, які "стоять на землі", намагаються контролювати і "координувати" чиновники з міністерства. Якщо Мінприроди хоче захищати в Апеляційній раді підставні, фіктивні підприємства, це його проблема. Я хочу навести порядок", – заявив Недава.

Депутат наголошував, що в Україні не триста ліцензіатів, а десяток реально діючих підприємств, що мають право на отримання ліцензії.

"Це українські та міжнародні компанії або компанії з міжнародними інвестиціями, у яких міністерство забирає ліцензії, щоб на тендерах вигравали державні підприємства. Такі, як компанія "УКРЕКО-ойл", проти якої відкрито кримінальне провадження за підробку документів заради виграшу тендера на утилізацію небезпечних відходів. Подумайте: під носом у департаменту працює державне підприємство, підпорядковане Мінприроди, яке має його ліцензію, але не має матеріальної бази і посилається на фіктивних субпідрядників", – зазначив він.

Так, Недава підкреслює, що вся структура матеріалу "розслідування" "Радіо "Свобода" спрямована на вигороджування Мінприроди та міністра Семерека, а також висловлює впевненість у тому, що саме Мінприроди виступило замовником зазначеного матеріалу.

"Шкода, що нова порція "гучних" викриттів виявилася комерційним атракціоном. Журналісти, безсумнівно, талановиті хлопці. Але стійкий запах "заказухи" нікуди не приховаєш. Може замовникам із міністерства пошукати нові інструменти для відволікання уваги від своєї "діяльності"?", – зазначає він.

Також депутат закликав журналістів приєднатися до контролю діяльності Мінприроди, а не підігрувати йому в проведенні "зачистки" ринку поводження з небезпечними відходами.