Читайте також: Турецька компанія почала будувати сонячну електростанцію на Хмельниччині

Яку потужність має Нікопольська СЕС

Сонячна електростанція у Нікопольському районі має потужність 246 мегаватів, а її загальна площа складає понад 400 гектарів, повідомив Ukraine Now. СЕС розташована на місці колишнього кар'єру.

Планується, що 750 тисяч сонячних панелей вироблятимуть до 290 мільйонів кіловатів на годину електроенергії на рік. Крім того, вона дасть змогу скоротити викиди діоксиду вуглецю більше ніж на 300 тисяч тонн на рік.

Нікопольська СЕС
Нікопольська СЕС

Хто виступив інвестором СЕС

Електростанція побудована коштом приватних інвесторів з Китаю та України – China Machinery Engineering Corporation та ДТЕК. Загалом вартість будівництва станції складає 230 мільйонів доларів.

Дивіться відео: як будували Нікопольську СЕС

Варто зазначити, що протягом останніх років ринок відновлюваної енергетики в Україні стрімко розвивається. Закордонні компанії інвестують великі суми у побудову нових сонячних та вітряних електростанцій. Зокрема нещодавно у Вінниці відкрили вітчизняний завод з виготовлення сонячних панелей. Це означає, що відтепер Україна зможе виготовляти 100% складових сонячних електростанцій та забезпечувати внутрішній ринок.