Виробництво металопрокату (основна його частина експортується, що приносить в країну валюту - Ред.) також може скоротитися. Причина — гострий дефіцит металобрухту в країні. При цьому існує парадокс: обсяги вивезення металобрухту за кордон б'ють всі рекорди.

Про це йдеться в листі керівника "Запоріжсталі" Ростислава Шурми на адресу глав парламентських фракцій, голови комітету з питань промислової політики і спікера Верховної Ради.

Серед цілого ряду проблем, що заважають металургам працювати, найболючіша — рекордне зростання експорту металобрухту, в минулому році він виявився найбільшим за останні 10 років — 1,213 млн тонн. Такі обсяги експорту вкрай негативно вплинули на забезпечення металургійних підприємств цієї стратегічною сировиною,
— пише в листі Шурма, вказуючи, що в цьому році ситуація з дефіцитом металобрухту на внутрішньому ринку може повторитися, оскільки Мінекономрозвитку спланувало обсяг експорту в розмірі 1,1 млн тонн.

За словами Шурми, сьогодні металобрухт є для України сировиною найбільш дефіцитною на внутрішньому ринку України, ніж навіть вугілля (як відомо Україна імпортує вугілля з інших країн - Ред.) і вапняк.

Рішенням проблеми, на думку керівника заводу, може стати прийняття закону про зростання експортного мита на вивіз металобрухту.

Збільшення рівня експортного мита до 35 євро за тонну металобрухту (сьогодні 10 євро - Ред.) дозволить забезпечити внутрішній ринок України дефіцитною сировиною. Це дозволить збільшити виробництво металопрокату, зберегти робочі місця і надходження до державного бюджету України,
— йдеться в листі.