Про це повідомляється у пресрелізі холдингу.

За словами Тімура Турлова, генерального директора Freedom Holding Corp., це перший річний звіт для компанії у статусі публічного підприємства, акції якого торгуються на американській фондовій біржі Nasdaq.

Рік за роком ми демонструємо стабільне зростання, а висока ефективність роботи команди холдингу відображається на його фінансових показниках. Четвертий квартал став для нас рекордним за кількістю відкритих рахунків у всіх країнах нашої присутності. Ми продовжимо розширювати наші можливості і сподіваємося, що довіра інвесторів знайде своє відображення у вартості акцій компанії,
– зазначив Тімур Турлов.

Дізнайтеся більше про інвестиційні можливості: У що інвестувати в період пост-карантину: приклади вигідних вкладень

Основні показники Freedom Holding за 2020 фіскальний рік

Виручка, загальний розмір якої становить 122 мільйонів доларів, збільшилася на 64%, або на 47,6 мільйона доларів у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Це сталося, в основному, завдяки зростанню комісійних доходів холдингу за рік на 109%, або 48,4 мільйона доларів – із 44,3 мільйонів доларів до 92,7 мільйона доларів.

Витрати Freedom Holding збільшилися на 28 мільйонів доларів, або 43%, з причин:

 • збільшення витрат за комісіями на 15,7 мільйона доларів у вигляді приросту кількості клієнтів і обсягу здійснюваних операцій;
 • збільшення операційних витрат на 16,9 мільйонів доларів. Сюди належать загальні адміністративні витрати в результаті розширення діяльності та відкриття філій.

Чистий прибуток холдингу збільшився на 15 мільйонів доларів – до 22 мільйонів доларів.

Прибуток на акцію в розмірі 0,38 долара, розрахований з огляду на середню оцінку кількості акцій у 58 мільйонів штук, збільшився на 0,26 долара в порівнянні з прибутком на акцію в розмірі 0,12 долара за 2019 фіскальний рік, що завершився 31 березня 2019 року.

Інший сукупний дохід у розмірі 7,2 мільйона доларів змінився на 15,6 мільйона доларів у порівнянні з іншими сукупними витратами в розмірі 8,3 мільйона доларів за 2019 фіскальний рік.

Активи і зобов'язання холдингу на 31 березня 2020 року збільшилися на 102,6 мільйона доларів і на 91,2 мільйона доларів відповідно в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Ключові показники Freedom Holding

Цікаво про IPO: Інвестиції в IPO: як вибрати перспективну компанію і збільшити свій дохід

 • Результати діяльності Freedom Holding на ринку України

У січні 2020 року авторитетне рейтингове видання "ТОП-100" визначило кращих учасників фінансового ринку України. ТОВ "Фрідом Фінанс Україна", дочірнє підприємство Freedom Holding Corp. визнано переможцем у номінації "Прорив року". Незалежні експерти на найвищому рівні оцінили внесок компанії в розвиток вітчизняного фінансового ринку, популяризацію інвестування з-поміж населення, креативність команди і сміливі інновації.

З-поміж інших здобутків компанії "Фрідом Фінанс Україна":

 • 2 позиція в рейтингу "Провідні оператори ринку акцій і сертифікатів фондів";
 • 4 позиція в рейтингу "Провідні оператори ринку облігацій" за підсумками торгів на Українській біржі за 2019 рік.
 • 8 місце в рейтингу "Торговці акціями" за підсумками торгів на Фондовій біржі ПФТС за 2019 рік.

У першому кварталі 2020 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) погодила придбання Freedom Holding Corp. істотної частки акцій у капіталі акціонерного товариства "Українська біржа".

У лютому-березні 2020 року "Фрідом Фінанс Украна" ініціювала допуск до торгів цінними паперами через НКЦПФР таких іноземних емітентів в Україні:

 • корпоративні євробонди BIZ FINANCE PLC (XS2010039209 – український державний банк АТ "Укрексімбанк");
 • акції Kernel Holding S.A. (LU0327357389 – українська агрокомпанія);
 • акції IMC S.A. (INDUSTRIAL MILK COMPANY S.A.) (LU0607203980 – українська агрокомпанія).

Як вкласти гроші в акції іноземних компаній – реєструйтеся на безкоштовний вебінар "Мистецтво інвестування"

Freedom Holding на міжнародних ринках: цікаві відомості

 • Казахстан

28 лютого 2020 року Казахстанська фондова біржа провела щорічну церемонію нагородження членів свого майданчику, які продемонстрували найкращі результати за підсумками 2019 року. Акціонерне товариство "Фрідом Фінанс" визнано переможцем у номінаціях:

 • "Лідер ринку акцій" за найбільшу торговельну активність на біржовому ринку. Компанія завершила 2019 рік з коефіцієнтом активності (Ka) 3,80. Частка фізичних осіб, які є клієнтами АТ "Фрідом Фінанс" в загальному брутто-обороту торгів акціями склала понад 37%.
 • "Лідер ринку корпоративних облігацій" за максимальний коефіцієнт активності 2,84 за підсумками 2019 року.
 • "Лідер ринку державних цінних паперів" за найвищий показник активності – 2,07.
 • "За значний внесок у залучення інвесторів" за найбільшу кількість нових активних торговельних рахунків – 1133.

Акціонерне товариство "Фрідом Фінанс" запустило фінтех-стартап Freedom 24. Це інтернет-магазин акцій, за допомогою якого жителі Казахстану можуть купувати цінні папери відомих компаній не виходячи з дому в режимі 24/7. Головні переваги проекту – максимально спрощений сервіс, оплата банківською картою онлайн, а також широкий асортимент цінних паперів. Сервіс доступний для всіх повнолітніх громадян Казахстану.

Усього за 2020 фіскальний рік "Фрідом Фінанс" на Казахстанській фондовій біржі провела 10 спеціалізованих торгів з розміщення облігацій для чотирьох емітентів на суму у 63,1 мільярдів казахстанських тенге. Найбільшим було розміщення облігацій Євразійського банку розвитку обсягом у 50 мільярдів тенге, терміном у 5 років, прибутковістю у 9,5%. На Astana International Exchange АТ "Фрідом Фінанс" провело два розміщення за облігаціями для двох емітентів на суму у 17,2 мільйонів доларів.

Актуально: Чи готова Tesla увійти до S&P 500 і що це означатиме для ринку: пояснення й прогнози

 • Росія

 1. Інвестиційна компанія "Фрідом Фінанс" запустила відкритий пайовий інвестиційний фонд "Фрідом – Змішані інвестиції" на Московській біржі. Основний обсяг вкладень фонду зосереджено у високоприбуткових облігаціях і акціях компаній малого і середнього бізнесу.
 2. Відбулося відкриття флагманського офісу Банку "Фрідом Фінанс" "МЕРКУРІЙ" для московських клієнтів інвестиційної компанії "Фрідом Фінанс". Банк надає можливість упродовж одного візиту оформити випуск іменної картки з преміальним обслуговуванням, щоденним нарахуванням підвищеного відсотку на залишок коштів і пільговим зняттям готівки в будь-якому банкоматі світу.
 3. За підсумками березня 2020 року кількість клієнтів інвестиційної компанії "Фрідом Фінанс" на Московській біржі перевищила 45 тисяч. Підприємство залишається один із лідерів інвестиційно-брокерського сектору і впевнено тримається на 9 позиції в рейтингу ММВБ "Провідні оператори. Число зареєстрованих клієнтів" (Top 25).