Отож, у четвер, 11 червня 2020 року, відбудеться IPO підприємства біотехіндустрії Vaxcyte. Аналітики "Фрідом Фінанс" ретельно проаналізували діяльність компанії, її фінансовий стан і чим вона може зацікавити інвесторів. Детально про це читайте експертному огляді для Інвестицій24.

Дізнайтеся більше про IPO ще однієї біотехкомпанії: Burning Rock Biotech виходить на IPO: основні факти про одного з лідерів індустрії біотех Китаю

Що потрібно знати про компанію Vaxcyte та її розробки

У своїй заявці Vaxcyte описує себе як виробника вакцин наступного покоління. Основне призначення підприємства – поліпшити стан здоров'я у світі шляхом розробки нових вакцин, призначених для профілактики або лікування найбільш поширених і смертельних інфекційних захворювань.

Vaxcyte була заснована в 2013 році. Однак тоді вона була відома на ринку як SutroVax. Згодом компанія покинула Sutro Biopharma і змінила назву на теперішню. Однак вона залишила за собою право використовувати технології Sutro Biopharma.

Основні факти про капітал Vaxcyte

 1. Станом на 31 грудня грошові кошти на балансі компанії становлять 154,8 млн доларів.
 2. За всю історію свого існування Vaxcyte залучила 277 мільйонів доларів.
 3. У березні 2020 року компанія завершила раунд фінансування, в ході якого залучила 110 мільйонів доларів.

Найбільші акціонери компанії до IPO:

 • TPG Growth IV Switcheroo (12,9%);
 • Abingworth Bioventures VI (12,7%);
 • Longitude Venture Partners II (11%);
 • RA Capital Management (9,1%);
 • Janus Henderson Investors ( 9,1%);
 • Roche Finance Ltd (7,9%);
 • Pivotal bioVenture Partners Fund (6,5%);
 • Frazier Life Sciences VIII (6,3%);
 • Medicxi (5,8%).

Інвестиційні можливості: Як і скільки можна заробити на IPO: компанії, у які вигідно інвестувати 2020 року

Розробки компанії та їхній потенціал

Компанія має з-поміж своїх інструментів платформу для безкліткового синтезу білка, на основі якої відбувається розроблення потенційних вакцин.

 • VAX-24, за прогнозами компанії, перейде у стадію клінічних випробувань у 2-й половині 2021 року. VAX-24 націлений на створення пневмококової кон'югатної вакцини.
 • Другий продукт, вакцина VAX-XP, використовує підтверджену концепцію VAX-24 і може охоплювати до 30 штамів.

Для порівняння: за останні 40 і 20 років сукупні продажі двох провідних вакцин від Merck's Pneumovax 23 і Pfizer Prevnar 13 становили 100 мільярдів доларів.

Merck's Pneumovax 23 є полісахаридною вакциною, яка захищає від 23 штамів пневмокока, але повністю не протистоїть пневмонії. Препарат забезпечує лише тимчасовий бар’єр від бактеріємії у дорослих і неефективний для дітей у віці до 2 років.

Prevnar 13 захищає тільки від 13 штамів пневмокока.

Продукція Vaxcyte мають великий ринковий потенціал, якщо враховувати можливості захисту вакцин VAX-24 і VAX-XP – 30 штамів.

Огляд фінансових показників і прогнози експертів "Фрідом Фінанс"

Виручка

За оцінками аналітиків "Фрідом Фінанс", Vaxcyte може почати продажі свого продукту до 2026 року. Із урахуванням поточної стадії і потенціалу продукту, компанія може отримати прискорене схвалення на ринку.

Для прогнозу на 10 років експерти використовували дані компанії згідно з ринку продажів вакцин, який до 2025 року може скласти 58 млрд доларів.

Vaxcyte конкурує з 4 великими фармацевтичними компаніями, які займають до 75% всього ринку вакцин. З урахуванням того, що продукт Vaxcyte може захищати від 24 штамів, ми припускаємо, що з виходом на ринок розробка підприємства може швидко набрати популярність. Ми припускаємо, що охоплення ринку в перший рік комерціалізації може бути до 1,5%, а до 2029 року – до 5,7%,
– зазначили у "Фрідом Фінанс".

У результаті доходи Vaxcyte у 2026 році можуть досягти 914 мільйонів доларів, а до 2029 року – 4,018 мільярда доларів.

До теми: Виробник медтехніки Inari Medical готується до IPO: чого чекати від виходу компанії на біржу

Операційна маржа

Для прогнозу маржі аналітики "Фрідом Фінанс" брали до уваги досить повільний вихід у прибутковість і потім використовували дані вже зрілих компаній, які мають позитивну маржу.

Ми заклали маржу в 12%, що нам здається цілком досяжним результатом, враховуючи новий підхід компанії до розробки ліків,
– йдеться в прогнозі аналітиків.

Ринкова вартість Vaxcyte

Оцінка фірми від експертів "Фрідом Фінанс" досягає 1 мільярда доларів.

Оскільки компанія знаходиться на доклінічній стадії розробок і є ймовірність несхвалення препаратів, експерти використовують такий фактор, як "ймовірність виживання".

Ризик невдачі першої стадії клінічних випробувань становить 15%. Із кожною наступною фазою ризик невдачі зменшуватиметься, а вартість компанії – зростатиме.

На нашу думку, з урахуванням всіх ризиків, вартість компанії становитиме 1 млрд доларів, що на 33% вище верхньої оцінки капіталізації на IPO у 748 млн доларів. Наша цільова ціна, таким чином, склала 21,2 долара за акцію,
– підсумували у "Фрідом Фінанс".

Актуально: На IPO виходить біотехкомпанія ADC Therapeutics: огляд і фінансові прогнози аналітиків

Аналіз основних ризиків

 • Компанія ще не отримувала доходи від своїх продуктів. Вакцини, над створенням яких працює підприємство, знаходяться на стадії розробки. Поки невідомо, коли Vaxcyte отримає готовий продукт.
 • Схвалення FDA (Управління з продовольства і медикаментів США). Будь-яке подальше регулювання може затримати або запобігти комерціалізації деяких або всіх продуктів Vaxcyte.
 • Додатковий капітал. Після проведення IPO в майбутньому компанія може зіткнутися з проблемою з готівкою на балансі для подальшого розвитку продукту, і, можливо, буде потрібно залучати додатковий капітал. Якщо Vaxcyte не вдасться отримати фінансування, це може призвести до відстрочення або повного припинення всіх програм розробок.