З державного бюджету за вказаний період вкладено 8 млрд 412 млн грн, з місцевих - 3 млрд 800 млн, власних коштів підприємств - 90 млрд, залучених кредитів і інших позик - понад 22 млрд. А от коштів іноземних інвесторів за вказаний період було вкладено не більше 3 млрд грн. Що, на думку експертів, красномовно свідчить про те, що в українські потужності поки не поспішають вкладати.

“Це лише питання часу, коли інвестори повернуться. Швидше за все, коли країна зростатиме двозначними цифрами. Це зробить ринок дуже цікавим для вкладення коштів”, - каже експерт з інвестицій Олесь Гаврилишин.

Експерти наголошують, аби об’єктивно оцінити залучення капіталу в економіку, необхідно здійснити повний аналіз того, якими були джерела вже залучених коштів. І баланс, переконують фахівці, покаже, що фінансові ресурси в Україну ідуть. Втім сьогодні професійні інвестори мають за краще купувати вже готовий бізнес - заради зменшення маржі ризику.

“Багато інвесторів хочуть інвестувати безпосередньо в готовий бізнес. Є багато бажаючих купити готові підприємства, тобто, не нульовий старт, а підприємства, які вже працюють або потребують додаткових фінансових вливань чи модернізації. На такі підприємства попит абсолютно не знизився. Тому говорити, що вичерпався потенціал України щодо прямих інвестицій - я з цим не згодний”, - сказав президент ICС Ukraine Володимир Щелкунов.

Тільки цьогоріч Національний комітет Міжнародної торговельної палати почав ряд інвестиційних проектів з компаніями, які інвестують у галузь енергетики у сфері утилізації шахтного метану, у роботу малих гідростанцій, у переробку біомаси для вироблення електроенергії чи опалення. І це саме прямі інвестиції.

Втім більшість експертів традиційно сходяться на думці, що притік інвестицій в Україну у майбутньому залежатиме від макроекономічної ситуації як у світі, так і в Україні зокрема.

"Україні ще залишається пройти довгий шлях. Але в середньостроковій перспективі український ринок зможе продемонструвати зростання", - вважає експерт з інвестицій Нітін Мехта.

“Багато ухвалено регуляторних актів з відкладеним строком дії, які набирають чинності або наприкінці цього року, або на початку наступного. Безумовно, вони спрощують певні процедури, пов’язані з процедурою передачі прав власності, з реєстрацією бізнесу. Але тут все ж таки багато буде залежати саме від кон’юнктури зовнішньої, оскільки Україна - це той ринок, на якому є високий рівень прибутку, недосяжний для ринків зрілих країн. Але на противагу цьому, тут є і великі ризики. Тобто, кожна компанія, яка хоче інвестувати в Україну, вона для себе має співставити і ризики, і виграші”, - сказав член Ради підприємців при Кабміні Віктор Валєєв.

Якщо зусиллями американського та європейських урядів глобальну економічну ситуацію вдасться втримати і не допустити подальшого зниження, ми можемо сподіватися навіть на приріст притоку іноземного капіталу відсотків на 50, у порівнянні з нинішніми показниками, кажуть економісти. Адже Україна на міжнародній арені вважається хоч і ризикованим, однак прибутковим активом, адже має великий ринок і ряд затребуваних ресурсів.