Про переваги нового проєкту НКЦПФР та IFC і роль так званих "зелених" облігацій для Інвестицій24 розповів аналітик компанії "Фрідом Фінанс Україна" Степан Джус.

Дізнайтеся більше, як вигідно інвестувати гроші: Мистецтво інвестування: як заробити на акціях Tesla, Facebook чи Netflix

Що відомо про нову ініціативу

НКЦПФР працюватиме з IFC над запровадженням у країні стандартів фінансування із особливим акцентом на "зелені" облігації. Спеціалісти IFC також консультуватимуть з питань, як стимулювати впровадження належних екологічних, соціальних та управлінських практик (ESG), що можуть допомогти компаніям покращити доступ до капіталу та пом’якшити ризики.

Український ринок капіталу має стати частиною глобальних ринків капіталу, щоб запровадити в Україні стандарти зеленого фінансування, насамперед через зелені облігації. Завдяки успішному впровадженню цих інструментів український ринок зможе залучати більше фінансових ресурсів,
– заявив голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Над чим працюватимуть НКЦПФР та IFC:

  • розроблення дорожньої карти сталого фінансування;
  • формування нормативної бази;
  • надання методичної допомоги в розвитку банківських продуктів зеленого та кліматичного фінансування.

Додаткова інформація про проєкт

Ініціатива проходить в рамках програми Зеленого фінансування IFC у партнерстві з Федеральним міністерством фінансів Австрії та програми IFC "Сприяння інвестиціям через об’єднання екологічних, соціальних та управлінських стандартів" в Європі та Центральній Азії, що реалізується в партнерстві зі Швейцарським державним секретаріатом з економічних справ SECO.

Також цікаво: Звіт Nikola: як заробляє стартап, який мріє про успіх Tesla

Про переваги ініціативи НКЦПФР та IFC: експертний висновок

За словами Степана Джуса, українські емітенти, які займаються зеленою енергетикою, соціально-важливими діями та відновленням клімату, зможуть залучити фінансування на міжнародних ринках, випустивши єврооблігації, номіновані в іноземних валютах (долари, євро).

Надіємося, що Нацкомісія посприяє швидкій реєстрації цих проспектів, а компанії-емітенти за допомогою міжнародних консультантів залучать важливий ресурс для своєї "зеленої" діяльності,
– зазначив аналітик "Фрідом Фінанс Україна".

Степан Джус наголосив, що такі цінні папери сьогодні користуються популярністю та приваблюватимуть інвесторів як зовнішніх, так і внутрішніх. За словами експерта, українським інвесторам зараз не вистачає вигідних інструментів валютного хеджування для примноження коштів, нівелюючи девальваційні та інфляційні процеси.

Варто, щоб звернули увагу на цей договір (НКЦПФР та IFC – ред.) також компанії в суміжних інфраструктурних галузях, щоб запустити перепрофілювання своїх виробничих потужностей, наприклад, на виробництво батарей, електроавтомобілів, фінансовий сектор,
– додав Степан Джус.

Що потрібно знати про IFC та SBN?

IFC, один з підрозділів групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на підтримці приватного сектору на ринках, що формуються (Frontier Markets). У 2019 фінансовому році надали понад 19 мільярдів доларів довгострокового фінансування країнам, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут.

Мережа сталого банкінгу (SBN) була створена в 2012 році і є добровільним об’єднанням регуляторних органів фінансового сектору та банківських асоціацій країн, що розвиваються, які поставили собі за ціль популяризувати стале фінансування.