Головний фінансовий документ має дефіцит розміром 77,5 мільярда гривень. Передбачені доходи складають 721,4 мільярда гривень, витрати – 790,4 мільярда гривень.

У дохідну частину закладено майже 20 мільярдів гривень від приватизаці та спецконфіскації. Останню, до слова так і не спромоглися проголосувати народні депутати. А приватизація 2016 провадилась з тріском. Відтак, кажуть експерти, у реальності дефіцит бюджету може бути більшим в рази.

Що ми маємо на виході – дефіцит близько 4 мільярдів доларів і разом з цим соціальні стандарти підвищуються. Все це можна досягнути тільки за рахунок включення друкарського станка. Якщо я не помиляюся, то зараз навіть розглядають введення нової 1000-гривневої купюри – це не може не бути тривожним дзвіночком для жителів України,
– вважає директор FIBO Україна Сергій Поплавський.

Кабмін серед іншого планує для виконання бюджету залучити кредити. Розраховує і на допомогу МВФ та інших кредиторів. Щоправда це буде не так просто, зауважують в експертних колах.

Ми ж гроші беремо не безкоштовно, ми з беремо з певним інтересом, закладеним у вартість цих грошей. Тобто займаємо 100, а віддаємо – 105 чинавіть 115. Все залежить від стану економіки в даний період. Це буде короткочасним рішенням проблеми, але в довгостроковій перспективі ми просто поглиблюємо нашу боргову яму, в якій ми перебуваємо,
– додав Сергій Поплавський.

Серед інших ризиків наступного року експерти називають і девальвацію національної валюти. Бо головний кошторис країни прописали з розрахунку 27 гривень 20 копійок за один американський долар. Не тішить і показник інфляції – понад 8%.