Експорт металобрухту загрожує металургійній галузі України
Експорт металобрухту б'є по українським металургам. Цього року обсяг вивезеної за кордон сировини перевищив мільйон тонн.
На цьому заробляють не тільки місцеві торговці брухтом, а й зарубіжні конкуренти української галузі, у тому числі й ділки з невизнаного Придністров’я, що отримають майже чверть українського експорту брухту, нарікають експерти. А от вітчизняні підприємства страждають та зупиняються.
Така ж скрутна ситуація і на інших підприємствах. Виробники змушені шукати вихід самотужки. За слова фахівців, загальний дефіцит металобрухту на сьогоднішній день складає понад 800 тисяч тонн.
Разом з тим, експорт металобрухту за останні роки досяг рекордного рівня. Така ситуація склалася через найбільшу за останні 10 років квоту на його експорт та низьке експортне мито.
З тонни вивезеного брухту експортер перераховує до бюджету лише близько 270 гривень мита. Але сірі ділки не платять і цього. В той же час з кожної тонни брухту, що була перероблена на сталь, за підсумками минулого року, держава отримала більше ніж 2000 гривень податків в бюджети всіх рівнів.
Читайте також: ЦРУ. Чому завод Порошенка не платить земельний податок та досі торгує з РФ