Тим часом як за кордоном як інфраструктурні, так і комунальні проблеми успішно вирішують завдяки залученню приватного капіталу.

“Близько 80-90% інвестиційної програми міста на сьогодні фінансується якраз за рахунок державних коштів, що суттєво відрізняється від практики, яка існує на Заході. Якщо взяти розвинуті столиці, то вцілому інвестиційні програми виглядають радикально інакше. Близько 10-30% всіх інвестиційних коштів. Це державні, а решта - приватного сектору”, - каже керівник проекту консалтингової компанії Сергій Перапечка.

За словами експертів, згідно зі світовою практикою, прихід інвестора, наприклад, у сферу комунального господарства зменшує собівартість послуг до 25%, а також скорочує строки виконання робіт до 30%. І це все - без серйозного підвищення тарифів.

Разом з тим, як зізнаються аналітики, на сьогодні в Києві, як і країні загалом, успішних прикладів державно-приватного партнерства практично немає. Натомість є невдалі приклади. Тому про значну привабливість української столиці сьогодні говорити не доводиться.

Аби виправити ситуацію, експерти, окрім покращення інвестклімату, радять деполітизувати тарифоутворення та якісніше готувати інвестиційні проекти.