Відповідь на ці та інші питання шукали учасники дводенного семінару з проблемних питань банківської діяльності. Під час дискусії банкіри обговорили практику застосування положень нового податкового кодексу України.

"Останнім часом наш діалог з податковими органами стає дедалі більш конструктивним. Разом ми запроваджуємо єдині підходи та розв’язуємо проблемні питання, пов’язані з оподаткуванням банків. Вагомим свідченням цього співробітництва є досягнення позитивних результатів у нашій спільній роботі над положеннями і нормами нового Податкового кодексу України", - каже голова Національного банку України Сергій Арбузов.

"Дуже є важливим, що кодексом передбачено поступове зниження ставок податку на прибуток і з 25 % він буде знижений до 16", - переконує голова Державної податкової служби України %. Віталій Захарченко.

Екперти відзначили - справність сплати податків залежить і від тісних стосунків банків та податкових органів.

"Наше завдання - відлагодити ці взаємини, дійти до тих контрольних організацій, які це здійснюють, дійти до законодавчої бази, внести своєчасні зміни, доповнення, пропозиції. Якщо у нас це з Вами вийде, ну, я думаю, що ми вплинемо не лише на банківську систему, ми вплинемо на всю економіку країни", - вважає президент асоціації платників податків України Валентина Арбузова.