Під час виступу на щорічних зборах акціонерів, Воррен Баффет зазначив, що "світ змінився" для авіакомпаній через коронавірус, пише BBC. Потім він заявив, що помилився, почавши інвестувати в авіаіндустрію.

Секрети успіху Воррена Баффета: Успіх Воррена Баффета: як пережити фінансову кризу й розвивати бізнес під час пандемії

Коментар Бафета з’явився через кілька годин після того, як Berkshire Hathaway повідомила про рекордні 50 мільярдів доларів збитків за перший квартал 2020 року.

Berkshire Hathaway – що відомом про компанію? Це американська холдингова компанія, що займається інвестиціями і страхуванням. Генеральний директор Berkshire Hathaway – Воррен Баффет. Він володіє 31% акцій компанії. Річний чистий прибуток Berkshire Hathaway становить 29,2 мільярда доларів. Це число збільшилося, якщо порівнювати його з 2018 роком, коли компанія інвестувала кошти в підприємство Kraft Heinz Co й зазнала збитку. Однак операційний прибуток фірми Воррена Баффета знизився на 23% у 2019 році до 4,4 мільярдів доларів.

Читайте також: Компанія Воррена Баффета отримала 200 млн доларів дивідендів від провідного нафтовиробника

Компанія мільярдера володіла 11% акцій Delta Air Lines, 10% акцій American Airlines, 10% цінних паперів Southwest Airlines та 9% – United Airlines. Підприємство почала інвестувати в акції авіакомпаній у 2016 році, перед тим роками уникаючи авіаційної галузі.

Ми ухвалили це рішення з погляду авіаційного бізнесу. Ми вивели гроші з бізнесу навіть з істотними збитками. Ми не фінансуватимемо компанію, якщо вона буде поглинати наші гроші в майбутньому,
– сказав Баффет під час зборів, які проходили в режимі онлайн.

Як відомо туристична індустрія США, так як і в усьому світі, зазнала збитків внаслідок пандемії коронавірусу. Авіакомпанії змушені були скоротити сотні тисяч рейсів і зняти тисячі літаків з експлуатації.

Воррен Баффет зізнався, що розглядав питання інвестувати кошти в інші авіакомпанії ще перед спалахом коронавірусу.

Як авіаіндустрія переживає кризу: Virgin Atlantic може збанкрутувати: як мільярдер Річард Бренсон намагається врятувати бізнес

У своїй заяві представники американської авіакомпанії Delta Air Lines зазначили, що знають про продаж акцій і вони поважають рішення самого Воррена Баффета та його компанії Berkshire Hathaway.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Berkshire втратила 5 мільярдів доларів доходів упродовж першого кварталу 2020 року на акціях вищеназваних американських авіаперевізників. Оскільки коронавірус зупинив діяльність авіакомпаній, їхні акції стрімко знизилися в ціні й, фактично, стали неприбутковими.

Зокрема, акції United Airlines впали в ціні на 65%, вартість цінних паперів American Airlines і Delta Air Lines знизилася більш ніж удвічі. Ціна акцій Southwest Airlines зменшилася на 35%.


Наслідки коронавірусу для бізнесу / Інфографіка 24 канал