Компанії, які хотіли отримати кредити в швейцарських фінансових установах, змогли це зробити доволі легко, повідомляє PYMNTS.com. Натомість у багатьох інших країнах процедура оформлення позики як допомоги у зв’язку з коронавірусом поки займає багато часу.
Інвестиційні можливості: Інвестиції в біотех: що варто знати про акції світових виробників вакцини проти коронавірусу
З досвіду самих заявників, для заповнення форми розміром в одну сторінку було витрачено одну-дві хвилини. Ще через 30 хвилин гроші були на рахунку в позичальника.
У Великій Британії представникам компаній доводилося кілька днів лише спілкуватися по телефону з банківськими працівниками. Процедура отримання державної допомоги у вигляді кредиту виявилася досить заплутаною.
У Франції та Німеччині компанії, які хотіли оформити кредит онлайн зіштовхуються з низкою проблем на сайті фінустанови. Зокрема, постійно виникають збої в роботі системи, з’являються повідомлення про перевантаження системи. Деяким заявникам взагалі було відмовлено, попри те, що вони, здавалося б, відповідають усім критеріям для отримання кредиту.
Згідно з даними швейцарського регулятора, пакет фінансової допомоги бізнесу становить 20 мільярдів швейцарських франків. З моменту анонсування допомоги, 25 березня, 76 034 пыдприэмств отримали гроші, загальна сума яких становить 15 мільярдів швейцарських франків. Зазначається, що влада країни планує збільшити фінансування до 40 мільярдів франків.
Ситуація в Європі: Європа і коронавірус: наскільки вдала антикризова стратегія ЄС і що говорять аналітики
Громадяни Швейцарії навіть були здивовані швидкістю процесу оформлення кредиту. Таким чином, бізнес, отримавший фінансування, зможе уникнути банкрутства.
Швейцарська система складається з двох компонентів. Перший дає змогу бізнесу звертатися негайно за позикою під 0%, сума якої становить до 10% щорічного доходу компанії. Другий спосіб дає змогу отримати 85-відсотковий кредит під 0,5%.
Успіх швейцарської системи кредитування зацікавив низку інших європейських держав. Тому зараз вони активно співпрацюють зі швейцарцями, щоб зрозуміти, як досягти такого ж високого рівня роботи власних процесів оформлення позик.
Пандемія коронавірусу 2020 року: що відомо станом на 16 квітня Всесвітня організація охорони здоров'я присвоїла нову назву китайському коронавірусу 2019-nCoV – COVID-19 (скорочення від "коронавірусна хвороба 2019 – coronavirus disease 2019"). Також ВООЗ визнала коронавірус пандемією.
За даними Університету Джона Хопкінса, у світі зареєстровано 2 069 819 підтверджених випадків зараження, із них 137 193 – закінчилися смертю. Одужало вже 517 913 осіб.
Згідно з інформацією МОЗ, в Україні підтверджено 4161 випадків захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом, із них 116 – летальні, а 186 пацієнтів одужало.