Зважаючи на поліпшення кон'юнктури сфери, у якій працює Cisco, аналітики інвестиційної компанії "Фрідом Фінанс" рекомендують звернути увагу на цінні папери техногіганта, пише Financial One.

Інвестиційні можливості: Страхова компанія нового покоління та розробник ПЗ для операторів зв'язку: чим здивує ринок IPO

Як Cisco заробляє на власній продукції

Інфраструктурні платформи компанії – комутатори, роутери, точки доступу до Wi-fi – приносять компанії 54,5% виручки. Решту доходу Cisco отримує завдяки:

  • програмним і апаратним продуктам, з-поміж яких Cisco TelePresence, AppDynamics, Webex portfolio, а також аналітика – 54,5% виручки;
  • брандмауери – 6,7% виручки;
  • сервіси та їхнє підтримання – 27,3% виручки;
  • інші рішення – 0,3%.

Географічний розподіл доходів компанії виглядає так:

  • США – 53%;
  • Китай – 3,3%;
  • Японія – 2,7%;
  • Німеччина – 2,5%;
  • Італія – 1,7%;
  • Інші країни – 36,8%.

Розвиток мережі 5G тільки збільшить попит на апаратні та мережеві рішення компанії. Так, за інформацією GlobeNewswire, ринок технологій для розвитку мереж зростатиме в середньому на 5,4% до 2027 року. І Cisco тут уже випереджає конкурентів. Наприклад, компанія посилила свій асортимент апаратних рішень завдяки придбанню в минулому році одного з лідерів ринку оптичних рішень, підприємство Acacia Communications.

Також до факторів, які позитивно позначилися на фінансових показниках Cisco, аналітики "Фрідом Фінанс" зараховують тиск США на китайські компанії, а, зокрема, на Huawei – одного із найбільших конкурентів американського техногігагнта.

Теж цікаво: Сезон корпоративної звітності та вибори в США: що пропонує ринок акцій інвесторам

Над чим ще працює Cisco

Компанія ще відома як постачальниця апаратних і програмних рішень для сфери кібербезпеки. Зокрема, підприємство додало до асортименту власної продукції низку сервісів. Одним із них є Cisco Cyber Vision – система для автоматичного виявлення виробничих об'єктів, реалізована на базі розробки Cisco Industrial IoT.

Напрям аналітики компанія розвиває завдяки сервісу AppDynamics, що розширює можливості Intention based network, SD-WAN.

Окрім того, Cisco працює над технологічними рішеннями для відеоконференцій та інструментами для спільної роботи з документами.

Фінансові показники Cisco і прогнози аналітиків

У результаті розвитку програмних і сервісних сегментів компанії, загальна їхня частка становить 45,5% за підсумками другого кварталу 2020 року в порівнянні з 41,9% за аналогічний період минулого року.

Обсяги продажів програмного забезпечення за підпискою у другому кварталі розширилися до 77%. У 2019 році цей показник становив 52% за аналогічний період.

Ми вважаємо, що прогрес у розвитку програмних рішень і рішень у сфері кібербезпеки забезпечить підвищення оцінки Cisco за мультиплікаторами до діапазону, характерного для розробників апаратних і програмних розробок,
зазначили аналітики "Фрідом Фінанс".

Експерти вважають, що єдиним фактором, який вплине на попит на продукцію компанії, є ще одна хвиля пандемії й затягування процесу створення вакцини від коронавірусу.